Sumár 2021

Cyklokopce majú za sebou šiestu sezónu... obzrieť sa späť a vidieť ako sa naša databáza stúpaní a trás neustále rozširuje je čoraz krajší pocit. Opäť sa chcem poďakovať celej komunite, ktorá prispieva zaujímavými tipmi na náš web, takže môžeme spoznávať nové zaujímavé miesta na jazdenie. Za uplynulý rok nám tu pribudlo takmer 40 kopcov. Špeciálna vďaka patrí tradične Lukášovi Harantovi, ktorý opäť poslal najviac tipov z viacerých regiónov Slovenska. Ak sa rok 2020 niesol v znamení východnej časti krajiny, ten uplynulý patril Hornej Nitre. A to najmä vďaka Lubošovi Plachému, ktorý nám ukázal vskutku zaujímavé miesta na jazdenie v tejto oblasti. Nachádza sa tu napríklad 10. najťažšie stúpanie na Slovensku - cesta k vysielaču Kuní vrch alebo extrémne strmá lesná cesta na Starý vrch, kde vašu kondičku preverí 20-30% sklon. Laco Branický opäť obohatil našu databázu o zopár zahraničných, miestami až exotických kopcov ako napr. Gergeti Trinity v Gruzínsku. Už tradičné poďakovanie patrí Rišovi Uhrinovi, vďaka ktorému spoznávame oblasť Žiliny a Rajca. Tentokrát nám priblížil krásne stúpania Kresánovci, Javorinka a Briestenský Diel. A Martin Mastelák nám rozšíril obzory o viacero perfektných kopcov doma aj v zahraničí, napr. Transfagarasan v Rumunsku, Vršič v Slovisnku.

Cyklokopce vám ukážu najlepšie a najkrajšie miesta pre cestnú cyklistiku

Ďakujeme ale každému z vás, ktorí ste poslali hoci aj jeden report zo stúpania. Tip na Richňavskú dolinu pri Žarnovici od Jozefa Pajerského som si bol aj ja sám vyskúšať a je to naozaj perfektný zážitok. Lysú nad Sabinovom ako ju priblížil Dávid Lupták, som si hneď zaradil do wishlistu, podobne ako cestu k chate Dudáš od Mateja Tunegu 🙂 Takto by som mohol pokračovať ďalej, naozaj veľká vďaka všetkým. A krásne prírastky pribudli aj v našej sekcii epických trás. Či už legendárna Tatranská vrchárska koruna alebo dva tipy na nádherné trasy v Slovinsku - jedna cez tunajšie kopanice a druhá cez najvyššie Alpy. Stačí pozrieť a nechať sa inšpirovať...

Hľadáte tip na zaujímavú trasu vo Vysokých Tatrách? Čo tak vyskúšať vrchársku korunu...

Popri spoznávaní nových miest mnohí opäť posúvali svoje limity v súťaži Na vrchol. Gratulujeme všetkým cyklistom a cyklistkám, ktorí dokázal zlepšiť svoje osobáky alebo zdolať nové kopce a posunúť  sa na vyššie priečky v našom hodnotení. Bol to vskutku krásny a bohatý cyklistický rok. Vďaka všetkým, ktorí sa o to pričinili, aj vďaka vám môže portál Cyklokopce stále plniť svoj cieľ - zdieľať zaujímavé miesta na jazdenie s celou cyklistickou komunitou. V uplynulom roku sme na našich stránkach zaevidovali 52 000 návštevníkov a 147 000 zhliadnutí. Ďakujeme a tešíme sa na výzvy ďalšej cyklistickej sezóny 2022. Dozbicyklovania priatelia.

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.