Portál CYKLOKOPCE zhromažďuje informácie o kopcoch a trasách vhodných pre cestnú cyklistiku. Predovšetkým na Slovensku, ale aj v zahraničí. Cieľom je poskytnúť celej komunite užitočné tipy o tom, kde sa dá dobre jazdiť. Okrem motivácie a inšpirácie k spoznávaniu nových miest vám stránka pomôže aj pri plánovaní výjazdov.

Prečo kopce? Aj keď je ich zdolávanie náročné, zvyčajne sa cyklistom štedro odmenia. Dobrým pocitom, po zvládnutí výzvy. Alebo krásnym prostredím. Keď raz objavíte čaro zdolávania stúpaní na bicykli, už vám prirastú k srdcu navždy.

O AUTOROVI STRÁNKY: Volám sa Dano a milujem hory. Vždy ma priťahovali. Od mala ako turistu. Neskôr už najmä na bicykli. V začiatkoch som si aj na kopci za mestom pripadal ako na horskej etape Tour de France. Postupne som prišiel na chuť pravidelnému tréningu, posúvaniu vlastných limitov. Začal som vyhľadávať väčšie výzvy v okolí, neskôr na celom Slovensku a dnes si rozširujem obzory o európskych velikánov. Cyklistiku milujem najmä pre ten čistý, jednoduchý zážitok z jazdy na bicykli. Je to jedinečná perspektíva, ako človek dokáže vnímať krajinu okolo seba. No rád sedím aj nad mapami a údajmi o trasách a kopcoch. Pár rokov som si tieto dáta nahadzoval do tabuliek v počítači. Od marca 2016 ich pridávam na tento portál. Spolu s vašimi tipmi tak spoločne vytvárame jednu veľkú databázu, plnú zaujímavých a užitočných informácií.

Som rád, že Cyklokopce sa stretli s pozitívnou odozvou. Ľudí so záľubou v cyklistike je viac než dosť a naše rady sa stále rozširujú. Užívame si jazdu, vychutnávame okolitú prírodu, spoznávame nové oblasti a občas sa aj radi prekonávame. Mimoriadne vďačný som za to, že sa aj aktívne zapájate do tvorby tohto portálu. Len vďaka silnej komunite tu neustále pribúdajú nové informácie o trasách a kopcoch. Práve preto môže tento web plniť svoj hlavný cieľ – motivovať ľudí k jazdeniu, podporovať cyklistiku a zdravý životný štýl.

KONTAKT: info(závináč)cyklokopce.sk alebo cez FB