Chata Dudáš (z Hrochoťského mlyna)

Chata Dudáš sa nachádza v pohorí Poľana, stúpanie sa začína pri obci Hrochoť.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
13,65804,3%2% - 3380m111948,062
3% - 3330m
4% - 1360m
5% - 869m
8% - 842m

Toto stúpanie v srdci sopečného pohoria Poľana je vhodné pre cyklistov, ktorí majú radi minimálnu premávku, resp. vlastne až úplnú samotu. Začína po krátkom zjazde z obce Hrochoť a dlho sa jedná o veľmi mierne stúpanie na úrovni 2 %. Takýto charakter má cesta až po usadlosť Kyslinky (zhruba prvých 9 km) a každého cyklistu poteší veľmi kvalitný asfalt. V poslednej tretine stúpania sa charakter mení, na posledných 4,5 kilometroch dosahuje priemerný sklon približne 9%. Cesta je stále OK, ale v jej strede sa nachádzalo väčšie množstvo posypového materiálu.

Stúpanie sa končí pri poľovníckej chate Dudáš v nadmorskej výške tesne nad 1100 metrami. Táto chata nie je prístupná pre verejnosť a nemožno tu očakávať žiadny otvorený bufet 🙂 Inak ide aj o pamätné miesto Slovenského národného povstania, práve tu sídlili počas SNP štáby partizánov. Asfalt už ďalej nepokračuje, a preto je potrebné vrátiť sa späť po tej istej ceste. Ak sa nechcete vrátiť celkom naspäť do obce Kyslinky/Hrochoť, môžete po 3 kilometroch zjazdu, na križovatke ciest pri Zálomskej, odbočiť na sedlo Príslopy (smer obec Dúbravy resp. Vígľaš).

Autor: Matej Tunega

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/8015139

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.