Sumár 2018

Tretia cyklokopcová sezóna je za nami.

Rád by som vás ušetril tradičných ďakovačiek, no nedá sa. Som príliš šťastný na to, aby som to len tak prehliadol. Za tri roky sa tu sformovala fantastická cyklistická komunita. Počas celej sezóny neprešiel jediný týždeň, čo by som od vás nedostal zaujímavý tip na nejaké stúpanie alebo trasu. Aj preto tento rok mohlo pribudnúť na web ďalších 50 zdokumentovaných kopcov a 4 trasy. Na portáli tak máme celkovo zmapovaných už 250 stúpaní. Web sa stáva presne tým, po čom som od začiatku túžil - zaujímavou a užitočnou databázou, ktorá poslúži každému cyklistovi s chuťou oprieť sa do pedálov a spoznávať nové miesta. Špeciálna vďaka za tento rok patrí najmä Rišovi Uhrinovi, Jakubovi Bebejovi, Vladovi Trojákovi a Lacovi Bránickému, ktorí prispeli na portál parádnymi fotkami i reportami z mnohých stúpaní. V mene celej komunity ale samozrejme ďakujem všetkým prispievateľom, ich kompletný zoznam si môžete pozrieť TU.

To, že portál Cyklokopce plní svoj cieľ, je vidieť aj na jeho obľúbenosti. Tento rok boli jeho stránky a články zobrazené celkovo 86 000 krát (medziročne +80%)! Medzi najpopulárnejšie sekcie patrí stránka o stúpaniach na Slovensku (5 500 zobrazení), stránka o súťaži Na vrchol (3 600) a sekcia o tréningu na bicykli (3 200). Všetky pridané stúpania boli prečítané stovky ráz, no prím v obľúbenosti si opäť udržali traja slovenskí velikáni - Kráľova hoľa (3 500 zobrazení), Smrekovica a Sliezsky dom (zhodne po 3 200). Svoj význam plní aj mapa s vyznačenými stúpaniami, ktorá bola od vzniku portálu zhliadnutá už vyše 12 000 krát.

Samozrejme to nie je len o číslach... podstatné je, že sa nám darí propagovať a podporovať cestnú cyklistiku. Podchvíľou si prečítam od vás ďakovnú správu, že práve vďaka portálu ste sa dostali na zaujímavé miesta, ktoré ste dovtedy nepoznali. Dobré meno cyklistiky šírime aj riadnou osvetou, ako v rannej show rádia Expres. Ľudí motivujeme jazdiť - v rámci našej súťaže Na vrchol naháňa kopce po celom Slovensku už stovka cyklistov a cyklistiek. A takisto propagujeme zaujímavé cyklojazdy (napr. tie pod taktovkou Expendables Cycling Team). Cyklistika nás baví a to je skvelé.

Práve táto radosť mi dáva potrebnú energiu aj do nadchádzajúceho roku. Verím, že aj vám, a že aj preto bude portál neustále prinášať nové informácie o zaujímavých miestach a stúpaniach. Aby ste tu vždy našli potrebnú dávku cyklistickej inšpirácie a motivácie.

Dozbicyklovania a všetko dobré do 2019!

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.