Švantnerova ulica

Toto stúpanie sa nachádza v bratislavskej Dúbravke. Začína sa na Švantnerovej ulici a pokračuje smerom na Tavaríkovu osadu.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
0,456915,316% - 111m29241,72
15% - 69m
17% - 37m
11% - 34m
20% - 27m
14% - 24m

Stúpanie na bratislavskej Švantnerovej ulici nám dal do pozornosti Palo Ptašínsky, podľa ktorého je najstrmšie v Bratislave. Najmä záver je ťažký, dokonca vraj horší ako známe finále na Korabinského. Úvod stúpania sa dá ešte ako tak prežiť, ale po ľavotočivej zákrute príde taká stojka, že sa na bicykli udržíte len po naklonení dopredu a so správnou technikou. Povrch cesty bol v roku 2017 obnovený, takže je to vhodné aj pre cestné bicykle.

Cyklokopce s radosťou nahodili parametre tohto stúpania do vzorca a hodnotenie je naozaj impozantné. Ak za začiatok považujeme križovatku ulíc Švantnerova/Hanulova, celý kopec až po koniec asfaltovej cesty meria 450 metrov a dosahuje priemerný sklon 15,3%. Maximálny sklon sa ťažko presne meria, ale určite presahuje 20% úroveň. Pomer dĺžky a strmosti robí z tejto cesty extrémne náročnú stenu, porovnateľnú s Vančurovou, Mariánskou či Korabinského ulicou. Ktorá z nich je najťažšia, nechám na vás 😉 V rámci indexu obtiažnosti sú rozdiely medzi nimi rádovo v desatinách bodu, takže rozhodovať tu bude asi subjektívny pocit...

Bonus pre MTB/cross cyklistov - nespevnená cesta pokračuje ešte ďalej do lesa, takže ak si to buchnete na odolnejšom bicykli, celé stúpanie má až 700 metrov, 100 výškových metrov a priemerný sklon 14,3%. Ak vás táto výzva láka, už viete kde ju nájdete.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/18002725

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.