Žimerová

V posledných rokoch rastú lesné asfaltky ako huby po daždi a jedna sa objavila v roku 2020 aj v Chočských Vrchoch kúsok nad obcou Lúčky.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,42798,2%10% - 621m94042,72
7% - 585m
8% - 553m
9% - 549m
11% - 330m

Pokiaľ prechádzate cez Vrchvartu z Osádky na Lúčky, prípadne naopak, a máte chuť si pridať ešte výškové metre, je možné odbehnúť si sem. Odbočka sa nachádza v smere od Lúčok do Osádky na konci obce, kúsok za futbalovým ihriskom. Stúpanie je klasické na takéto typy lesných asfaltiek. Veľké terénne úpravy sa nerobili, preto tu je sklon veľmi rozmanitý. Garmin mi miestami ukázal miestami až do 16%, čo mohlo byť reálne. Všetko však len v krátkych nárazových úsekoch.

Pocitovo je asi najtažšia úvodná časť stúpania, po prvú 180° zákrutu, a potom záver stúpania. Celkovo tu nájdete dve takéto “vracačky”, prostredná pasáž medzi nimi je sklonom najjednoduchšia. Príjemným prekvapením je to, že sa tu nenachádza žiadny odvodňovací kanál, ktorý by križoval cestu a šírka cesty je tiež neobvyklá, hotová horská diaľnica. Dokonca na ceste neboli žiadne kamienky a čistota celej cesty vzhľadom na terén, kde sa nachádza, bola výborná. Nejaké veľkolepé výhľady sa tu síce neneachádzajú, avšak na vrchole stúpania pred zjazdom sa aspoň trošku objaví pohľad na protiľahlú stranu doliny. Návrat je možný na cestnom bicykli iba po tej istej trase. Občerstvenie je možné prakticky kdekoľvek, najbližšie v Lúčkach už hneď hore v kúpeloch. Taktiež sa v tejto obci nachádza veľmi pekný vodopád, májdete ho uprostred obce pod kostolom.

Autor: Richard Uhrina

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/15901634

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.