Bratislavský Koppenberg

Toto stúpanie nájdete v Bratislave. Vedie po Vančurovej ulici, začína sa na križovatke z Jaskovského radu. 

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
0,3481617% - 57m 23341,582
13% - 46m
12% - 36m
11% - 33m
9% - 27m
14% - 22m

Plný názov tohto stúpania by som skôr videl na "Bratislavský Koppenberg + kúsok Strade Bianche". Začiatok totiž vedie po asfalte, stredná časť po kockách a záver po nespevnenej, hlinenej ceste. 3v1, kto by to nebral 🙂 Už sú to roky čo sme boli jazdiť v Belgicku, ale tento úsek kociek mi presne pripomenul slávny Koppenberg. Sklon tu síce nedosahuje jeho obávaných 22%, no "mačacie hlavy" na Vančurovej ulici sú také nerovné a s veľkými medzerami, že umožnia presnú simuláciu jazdy spomínaným slávnym bergom. Najmä v závere stúpania, keď sa cesta zúži a zakliesni do kopca, sa môžete cítiť ako na belgickej klasike. Pôvodne som myslel, že stúpanie ukončím na konci úseku kociek, no keďže Strava už neumožňuje robiť 200m segmenty, potiahol som aj tretí úsek, po prašnej hlinenej ceste. Priaznivci profi cyklistiky vedia čo sú kopce Strade Bianche, ostatní zistia. Škoda, že cesta ďalej nepokračuje. Stačilo by pár desiatok metrov a krásne by sa dalo prejsť cez Kolibu na Kamzík. 

Ako ukazuje profil, len pár metrov na začiatku a v závere stúpania je pod úrovňou 10%. Väčšina cesty je vysoko nad, s maximom na 17%.

 

Začiatok stúpania, odbočku na Vančurovu ulicu, určite neprehliadnete. Je to hneď pri ikonickom hoteli Spirit. 

 

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

P.S. Ak máte morálny problém dať trošku "do tela"  nielen sebe, ale aj svojmu bajku, tak sa tomuto úseku radšej vyhnite. Som rád, že som mal pri jazde nahodené ešte hrubé plášte. Je fakt umenie vydriapať sa týmito kockami a hlinenou cestou hore 😉

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/14473532

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.