Vyškovec (celý kopec)

Vyškovec je malá dedinka v Českej republike, uprostred Bielych Karpát. Nachádza sa neďaleko Slovenska, len pár kilometrov od hraničného prechodu Drietoma - Starý Hrozenkov.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
6,84336,43% - 1590m79247,112
2% - 1045m
8% - 823m
5% - 516m
4% - 403m
6% - 401m

Stúpanie cez dedinku Vyškovec je nádherné, ako len stúpania na Morave môžu byť. Málo frekventovaná cesta sa vinie cez lesy a pomedzi lúky Bielych Karpát. Vychutnávanie tohto prostredia má len jeden háčik. A síce stredný úsek kopca, ktorý je šialene strmý. Naozaj, takto zvláštne členené stúpanie som ešte nezažil. Prvé tri kilometre sú čistá pohoda, na úrovni 3%. Štvrtý kilometer je hotové peklo, na priemernej úrovni 16% a maximom 22%. A potom cesta opäť pokračuje v prijateľnom sklone 6-7%, prakticky až navrchol.

 

Doteraz si lámem hlavu nad tým, prečo sa ľudia usadili práve v tej najstrmšej časti kopca. Domy v dedinke Vyškovec sú roztrúsené len na tom "legendárnom" štvrtom kilometri stúpania 🙂 Každopádne túto cestu odporúčam len tým, ktorým nevadí siahnuť si až na dno vlastných síl alebo tlačiť bicykel. Taká je náročná táto stredná časť, viac informácií o nej nájdete TU.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/12440319

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.