Popradské pleso

Popradské pleso sa nachádza vo Vysokých Tatrách. K začiatku stúpania vedú dve cesty, dostanete sa k nemu buď priamo z Cesty slobody, alebo zo Štrbského Plesa.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
42606,53% - 580m 152939,192
4% - 476m
12% - 391m
6% - 365m
5% - 348m
8% - 298m

Popradské pleso patrí medzi najkrajšie lokality vo Vysokých Tatrách. Keďže je aj pomerne ľahko dostupné, medzi turistami a cyklistami sa teší veľkej popularite. Autá vás tu však v žiadnom prípade rušiť nebudú, cesta je pre premávku uzatvorená.

Ľahko dostupné však neznamená nenáročné. Cesta k plesu stúpa až na pár krátkych úsekov celé štyri kilometre. "Oficiálne" sa kopec začína na spomínanej križovatke ciest, kúsok za železničnou zastávkou Popradské Pleso. Jeho prvá časť je pre následky veľkej veternej kalamity otvorená, zvyšok však potom už vedie prevažne lesom.

Priemerný sklon stúpania je 6,5%. Keďže sa na ňom ale nachádzajú aj rovinaté, či dokonca klesajúce úseky, kompenzovať ich budú viaceré časti nad úrovňou 10%, s max. na 15%. Celkovo ide o stúpanie 2. kategórie. Ak hľadáte v Tatrách väčšiu výzvu (a s podobne krásnym prostredím vysokohorského plesa a okolitých štítov), odporúčam zamieriť k Ťatliakovmu jazierku (1. kat.) alebo na Sliezsky dom (HC kat.).

Asi 900 metrov od plesa sa les otvorí a naskytnú sa vám výhľady na okolité štíty. Pocit skutočnej vysokohorskej cyklistiky tu máte zaručený. Celú trasu okrem toho spríjemňuje výborný povrch vozovky. Pri zjazde späť dole treba byť ale opatrný, práve pre časté a početné skupiny turistov či rodiny s deťmi.

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/4907933

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.