Hrebienok

Hrebienok je turistické stredisko, nachádzajúce sa vo Vysokých Tatrách, nad Starým Smokovcom.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
2,82609,310% - 762m 126848,192
9% - 609m
11% - 321m
8% - 308m
13% - 229m
12% - 204m

Hrebienok je jedno z najstarších turistických stredísk vo Vysokých Tatrách, jeho počiatky siahajú až do 19. storočia. Zo Starého Smokovca sa dá hore dostať turistickou trasou, pozemnou lanovkou, ale aj kvalitnou asfaltovou cestou. Práve tá bude asi najviac zaujímať cestných cyklistov. Toto stúpanie patrí do kategórie vzácne vyrovnaných, 85% z neho vedie v intervale 8-13%. Ako vidieť aj na výškovom profile, miest na vydýchnutie tu veľa nie je.

Hore vás už čaká reštaurácia, ale aj výhľad na Liptovskú kotlinu a Nízke Tatry. Áno, dá sa sem dostať aj jednoducho, lanovkou. Ale káva potom nechutí tak dobre 😉 Mňa osobne celkom potešilo aj to, že po dlhých rokoch je na tomto svahu vidieť množstvo mladých stromčekov. "Mesačná krajina" po veternej kalamite pola priveľmi smutná. Cestou dole treba dávať pozor na časté skupinky turistov, ale aj zjazdujúcich kolobežkárov.

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/6508963

Názor k “Hrebienok

  1. Paradna cesticka a vyhlady, urcite treba ist. Pri zjazde pozor na pozdlzne praskliny a naplavene kamene (vacsinou v zakrutach)

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.