Komonicová ulica

Komonicová ulica sa nachádza v Bratislave, v mestskej časti Karlova Ves.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
0,336018%18% - 67m21547,62
16% - 65m
20% - 60m
19% - 59m
15% - 46m

Devínska Kobyla známa svojimi prudkými nástupmi ukrýva aj menej známe steny. Jednou z nich je Komonicová ulica. Názov lákavý, zatiaľ minimálna účasť na segmente – len 44 ľudí, takže veľká šanca na úspech pretlačiť sa na KOM. Je to istotne aj preto, že tá cesta je slepá, končí sa pred bránou na súkromný pozemok. Naposledy som túto chuťovku dal v rámci nočnej akcie KOKOS – Komonicova – KorabinskéhoŠvantnerova, pretože som si chcel v rámci jazdy porovnať ich strmosť.

Tmavočervený profil Komonicovej ulice hovorí jasnou rečou, týchto 330 metrov je hotové peklo.

Nástup do ulice je od Devínskej cesty v smere od Botanickej vpravo, je to jedna odbočka pred odbočkou na Dlhé Diely III. Úvod je "nevinný", len okolo 15%. Spočiatku sa ide po rozbitom asfalte popretkávanom značnými nerovnosťami. Nasleduje kúsok nového asfaltu a potom až dokonca betónka. Po úvodných cca 100 metroch prejdete zákrutou, ktorá vám odokryje parádny výhľad na betónovú stenu s najstrmšou časťou 28%. Tam ma na cesťáku láme aj s najľahším 32jkovým pastorkom. Už dlho si hovorím, že to pôjdem skúsiť aj na ľahších prevodoch buď môjho fulla alebo zimáku HTčka, či to frekvenčne vydupem na KOM. Práve stredová časť tejto steny je najchrumkavejšia z celého 330m segmentu. Po nej nasleduje "cieľová rovinka" s pohodovým sklonom 16-20% 😛 Segment sa končí kúsok pred spomínanou bránou, naskytne sa vám odtiaľto výhľad na polia za riekou Dunaj.

Aký je teda výsledok akcie KOKOS? Komonicová ulica patrí určite medzi najťažšie v Bratislave. Na rozdiel od spomínaných dvoch stien, kde je najťažší záver so sklonom cez 30%, táto ulica ukrýva svoje čaro v strede. Podľa indexu obtiažnosti by však práve táto cesta v Karlovke mala byť najťažšia zo všetkých.

Autor: Pavol Ptašínsky

Strava segment: https://www.strava.com/segments/21466034

 

Názor k “Komonicová ulica

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.