UŽÍVAŠ SI jazdu na bicykli, ale chcel by si si ju trochu SPESTRIŤ?

PRIDAJ SA do súťaže "Na vrchol" a zmeraj si svoje sily SO STOVKAMI CYKLISTOV z celého Slovenska

Naša VÝZVA = 7 regiónov a 98 kopcov

Rozhoduje POČET zvládnutých stúpaní a tvoja RÝCHLOSŤ

Či sa chceš dostať na vrchol svojich SÍL alebo celého HODNOTENIA, o ZÁBAVU bude postarané 😉

TU je aktuálny stav rebríčka

 

PROPOZÍCIE: 

Hodnotenie Na vrchol je jediné svojho druhu na Slovensku. Ide o objektívne porovnanie najlepších výkonov cyklistov na rôznych stúpaniach po celej krajine. Konkrétne ide o týchto 98 kopcov: 

                                              

Každý zo siedmych regiónov reprezentuje 14 kopcov. Celkovo teda 98 starostlivo vybraných stúpaní. Reprezentujú všetko, čo na nich milujeme. Sú tam dlhé, tiahle stúpania i nepríjemne strmé, intenzívne steny. Nájdeš medzi nimi notoricky známe vrcholy, ale aj menej známe kopce. Drvivá väčšina z nich je vhodná pre cestné bicykle, všetky potrebné informácie o stúpaniach zistíš z mapy nad týmto odstavcom. Stačí kliknúť na ikonu konkrétneho kopca. 

 

BODOVANIE: 

Tvoje hodnotenie ovplyvňujú dva aspekty - počet zvládnutých kopcov a to, ako rýchlo dokážeš zdolať každé stúpanie. Na každom sa pritom eviduje len tvoj najlepší čas.

- hlavné body sa získavajú za tvoj výsledok na každom stúpaní. Rozdeľujú sa proporcionálne - od 0 do 100, podľa tvojho umiestnenia voči ostatným. Zhruba takto: ak si prvý, máš stovku. Ak si posledný, nulu. Ak si niekde v strede, 50 bodov. Čím viac ľudí je na konkrétnom kopci evidovaných, tým viac bodov sa prideľuje (je totiž rozdiel byť v TOP10 spomedzi dvadsiatich a dvesto jazdcov). 

- paušálnych 20 bodov získaš za každé jedno zvládnuté stúpanie

- špeciálny bonus 20 bodov je zase za každý dosiahnutý KOM/QOM

 

SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE:

  - celoslovenská súťaž - celkové poradie, za celé Slovensko

  - regionálna súťaž – hodnotenie cyklistov podľa jednotlivých oblastí. Pre lepšiu predstavu, geograficky sú rozdelené takto:

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE:

Súťaž Na vrchol funguje cez aplikáciu STRAVA. Na zapojenie sa do hodnotenia musíš byť členom našej skupiny Cyklokopce na STRAVE a takisto mať účet v aplikácii VeloViewer (stačí aj standard). Keď sa do súťaže zapojíš, do rebríčka sa hneď načítajú tvoje doterajšie najlepšie výsledky na týchto stúpaniach. Ako budeš svoje výkony zlepšovať, resp. zdolávať ďalšie kopce, údaje v rebríčku sa budú automaticky aktualizovať. Toto hodnotenie nie je časovo ohraničené, takže poskytuje dostatok priestoru, aby si mohol/mohla postupne zvládnuť čo najviac stúpaní a výkony vyšperkovať k tvojim predstavám. Po čase tak rebríček bude skutočnou výkladnou skriňou tvojich výkonov.

Ak máš akékoľvek otázky, napíš do diskusie pod týmto textom, na STRAVE alebo FB. Dozbicyklovania!

 

4 thoughts on “

  1. Ahojte,
    statistiky sa spravne prenasaju aj bez PRO uctu na VeloViewer. Sice si v ramci appky VeloViewer neviete dohladat svoje vyjazdy, zosynchronizuje sa len 25 aktivit zo Stravy, tie su Vam spristupnene v ramci activities stranky. Ako vsak pozeram svoje casy na jednotlivich kopcoch, appka ma zjavne interne dotiahnute vsetky aktivity zo stravy. Cize vsetko funguje ako ma bez nutnosti hocico platit.

  2. Zdravim, cize ak som dobre pochopil, tak ak som som nejake stupanie absolvoval 5x, najlepsi cas daneho stupania sa mi aktualne rata, ak vsak najlepsiz jazda bude 6ta, zarata sa mi vysledok prave tej, ano?

Diskusia: