Železná Breznica (z Budče)

Toto nenáročné stúpanie, známe aj z pretekov okolo Slovenska, je veľmi dobré na tréning pre minimálnu premávku alebo len ako spestrenie pri ťahu od Zvolena na Žiarsko, Kremnicu či Štiavnicu.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
6,32664,2%1% - 1023m54425,933
2% - 820m
3% - 769m
8% - 362m
4% - 291m

Po vjazde do obce Budča od Zvolena zabočíte doprava smer Tŕnie- Železná Breznica. Stúpanie je na úvod veľmi príjemné. Prechádzate dedinou Budča a nohy sotva cítia sklon, ktorý sa pohybuje do 2%. Terén sa začne postupne dvíhať až za obcou. Ten sa vám postupne postaví miestami až do 13% no terén sa mení a v priebehu stúpania sú miesta, kde sa dá oklepnúť unavené nohy. Stav asfaltu je veľmi dobrý. Cesta prešla nedávno rekonštrukciou, takže si to určite užijete. Cez obec Tŕnie je krátke klesanie no potom sa musíte znova oprieť do pedálov na záverečné finále, ktoré preverí vaše nohy. Až na malý hup sú tu pasáže v 12% sklone. V závere je 12% stena, ktorá končí u kríža. Zjazd dole na druhú stranu je po dobrom asfalte na úvod pomerne strmý a cez dedinu, takže treba byť opatrný. Za Železnou Breznicou už v príjemnom sklone bez technických zákrut. Ak sa sem vyberiete z opačnej strany, z Hronskej Breznice, stúpanie má podobný profil, len je o kilometer dlhšie.

Autor: Martin Mastelák

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/7467698

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.