Setechov (od Štiavnika)

Stúpanie do obce Setechov sa nachádza v Javorníkoch, neďaleko Bytče.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
2954,8%4% - 717m49316,014
3% - 462m
5% - 290m
6% - 151m
2% - 124m

Celé stúpanie sa začína prakticky už od Malej Bytče, prípadne od odbočky na Mikšovú, kde sa cesta začína dvíhať a prechádza celou Hvozdnicou a časťou obce Štiavnik. "Oficiálny" segment sa ale začína až po odbočení z hlavnej cesty. Križovatku môžete ľahko prehliadnuť, nachádza sa niekoľko desiatok metrov za miestnym kostolom. Poznávacie znamenie je mostík s krčmou po ľavej strane cesty, pred mostíkom treba odbočiť doprava (ak prichádzate zospodu), na zelené značené “C”. Ešte jeden "pro tip" - pri spomínanom kostole na malom námestí je veľmi populárna zmrzlina. Ak máte chuť, určite sa tu osviežte pred samotným stúpaním 😉

 

Po odbočke na stúpanie cesta vedie cez obec, úzkou a menej prehľadnou cestou. Z dôvodu občasnej premávky treba byť opatrný. Stúpanie začína mierne. Približne v jeho polovici sa kvalita asfaltu zhorší na hrubozrnný a takisto sa trochu zvýši sklon cesty. Hrubozrnný asfalt začína “esíčkom” a za ním sa Vám už objaví záverečná pasáž stúpania. Tá je najťažšia, sklon sa do vás oprie dvojcifernou hodnotou cez 10%. Je to už ale len krátky úsek a čoskoro to máte za sebou. Zhora je veľmi pekný výhľad na okolitú krajinu, odtiaľ vás čaká zjazd na druhú stranu, do obce Petrovice. Táto cesta bola v roku 2018 rekonštruovaná, takže aj tento zjazd je bezproblémový. Z Petrovíc máte následne ďalšie možnosti, kam sa vybrať, napríklad na ďalší kopec Melocík.

Autor: Richard Uhrina

Strava segment: https://www.strava.com/segments/2256557

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.