Melocík (od Kolárovíc)

Melocík je stúpanie v Javorníkoch, na severe Slovenska. Patrí medzi frekventovanejšie v tejto oblasti, táto cesta z Bytče je hlavným ťahom v smere do Českej republiky.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,42766,39% - 725m81434,263
10% - 600m
8% - 448m
3% - 536m
8% - 448m
7% - 201m

Podobne ako pri stúpaní na Semeteš, pozvoľne začíname naberať výškové metre už od Bytče, reálne ale kopec začína o dosť neskôr, zistíte to tak, že cesta sa začne prudko stáčať do ľavej strany. Dovtedy je viac-menej rovná. Na rozdiel od Semetešu sa jedná o kopec s príjemným rovnomerným sklonom, takže vhodné pre dobrých tempárov. Z tejto strany je stúpanie veľmi kľukaté, preto nie je tak psychicky náročné ako z druhej strany. Prakticky sa opakujú veľmi podobné serpentíny opakovane, až z toho môžete mať „deja vu“. Keď zbadáte oranžový dom na úrovni cca 750 m.n.m., už to máte takmer za sebou. Záver stúpania vedie popri rovnomennej reštaurácii, po ktorej je aj pomenované  stúpanie. Segment vedie až po zákrutu pri parkovisku, odtiaľ sa môžete ísť nazad občerstviť 🙂

V týždni je tu dosť veľká premávka a na ceste sú aj dosť vyjazdené koľaje. Cesta je celkom široká, no nie každému to môže byť po vôli, najmä v rovinatejších úsekoch. V kopci je to už bezproblémové. Premávka počas víkendu je podstatne príjemnejšia. Zjazd po tejto strane je veľmi kľukatý a šľapavý, no zábavný zároveň.

Autor: Richard Uhrina

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/7098840

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.