Semeteš (od Veľkého Rovného)

Sedlo Semeteš sa nachádza v pohorí Javorníky, neďaleko Bytče. Cesta cez toto sedlo je spojnicou medzi Považím a Kysucami.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,51835,23% - 567m68223,533
4% - 456m
2% - 420m
6% - 393m
7% - 388m
5% - 365m

Pozvoľné stúpanie začína už od obce Kotešová, kde schádzame z hlavnej cesty smerom na Veľké Rovné. Cesta začína veľmi miernym rovnomerným stúpaním, ale postupne sa profil začne zostrovať. Stúpanie je dosť nerovnomerné, striedajú sa tu náročnejšie úseky s rovnými, až klesavými. Až záver, keď sa pred vami zjaví tabuľa 12%, prichádza to najlepšie. Terén sa do vás zahryzne a už nepustí, iba tesne pred koncom stúpania je na pár metrov oddych. Akonáhle sa objaví tabuľa osady Semeteš a zbadáte okolité domy, máte to už takmer za sebou. Stačí už len vybehnúť poslednú cieľovú rovinku a ste hore. Je možné sa aj občerstviť v pohostinstve u Cipára. Stúpanie je veľmi vhodné na výbušné typy, ktoré dokážu v každom malom kopčeku riadne zabrať. Charakterovo je úplne iné, ako neďaleké stúpanie na Melocík. To je ale na  podstatne frekventovanejšej ceste.

Asfalt na oboch stranách kopca je v bezchybnom stave, cesta si prešla rekonštrukciou v rokoch 2018 a 2020. Ale aj tak si dávajte pozor, najmä v zjazde na ostrá sklon a zákruty 😉

Autor: Richard Uhrina

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/1362096

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.