Sedlo Príslop (z Oravského Podzámku)

Sedlo Príslop sa nachádza v pohorí Oravská Magura, stúpanie z južnej strany sa začína v Oravskom Podzámku.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,52855,2%5% - 873m80830,633
7% - 612m
4% - 581m
8% - 560m
9% - 552m

Ak by som mal stúpanie na Príslop z Oravského Podzámku vystihnúť jedným slovom, bolo by to asi "kaskádovité". Po celý čas šliapete hore štýlom "mierny brdok - rovinka", aj keď spočiatku je sklon veľmi mierny.

Situácia sa mení asi v polovici stúpania, pri vjazde do lesa. Sklon sa vyšvihne na úroveň 8-9%. Krátko za tým je prvá serpentína, za ktorou nasleduje opäť rovinka, kde máte možnosť si oddýchnuť. Potom sa cesta znova zdvihne a naskytne sa vám výhľad na Veľký Choč po ľavej ruke. Nasleduje pravotočivá zákruta a za ňou dlhočizná rovná cesta, kde šliapete do kopca priamo za nosom, opäť na úrovni okolo 9%. Za ľavotočivou zákrutou je však už vidno horizont a ste na vrchole, odkiaľ je nádherný výhľad na obce Hruštín a Babín, vrchy Piľsko a Babia hora. Priamo na vrchole stúpania sa nachádza penzión Príslop, kde je možnosť sa občerstviť. Následne sa môžete vrátiť späť do Podzámku, prípadne pokračovať krátkym zjazdom smerom do Námestova. A ešte dôležitá poznámka - táto cesta je jedným z hlavných tranzitných ťahov v smere SR - Poľsko, takže tu býva hustá premávka, je lepšie tadiaľto ísť v nedeľu alebo cez sviatok.

Autor: Lukáš Harant

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/2461984

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.