Pokljuka

Toto stúpanie sa nachádza v Júlskych Alpách v Slovinsku. Vedie z mesta Bled na náhornú plošinu Pokljuka.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
6,75157,7%10% - 1824m118463,51
9% - 1229m
11% - 594m
8% - 574m
2% - 602m

Pojkljuka je známa najmä pre zimné športy. V tunajšom biatlonovom centre sa každoročne koná Svetový pohár. V lete sú však tunajšie cesty vďačnou destináciou pre cyklistov. Teda pokiaľ máte radi kopce. A ostré kopce. S celkovými parametrami 6,7 kilometra a 7,7% môžete toto stúpanie ľahko podceniť. No pohľad na výškový profil vám napovie, že sa tu treba pripraviť na strmšie pasáže, so sklonom cez 10%. Najmä úvodné dva kilometre vám dajú zabrať, pokiaľ netušíte do čoho idete. Ako my pri našom výjazde 🙂

Keď sa cez ten úvod prehryziete, nasleduje rovinatý kilometer, kde sa dá oddýchnuť. Ďalej už to ide lepšie, dá sa to vyjsť aj v pohodovom tempe. Povrch cesty je tu pomerne kvalitný. Po celý čas vedie lesom, v krásnom horskom prostredí. Aj keď bez výhľadov, ale kto má rád hory si tu príde na svoje. Ak tadiaľto pôjdete aj späť, zjazd si určite vychutnáte. Cesta je poriadne rýchla, bez ostrých zákrut, takže v tých 10-15% klesaniach sa dá ísť poriadne rýchlo. Celkový dojem z kopca je teda výborný. Ak sa ocitnete v Blede a budete mať chuť na krátky švih dať si do tela, toto je ideálna destinácia. Cesta sa začína mierne dvíhať už v samotnom meste.

Strava segment: www.strava.com/segments/1652085

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.