Pezinská Baba (z Perneku)

Pezinská Baba sa nachádza v Malých Karpatoch. Na tento kopec vedú dve cesty, z Pezinku a Perneku. Obe sú čo sa týka náročnosti aj prostredia takmer identické.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,82254,7%5% - 2463m52724,733
4% - 1581m
3% - 351m
6% - 352m
2% - 83m

Stúpanie na Pezinskú Babu zo záhorskej strany sa začína v obci Pernek. Cesta sa však začína reálnejšie zdvíhať až za tabuľou oznamujúcou koniec Perneku. Celé stúpanie je pomerne konštantné na úrovni 4-5%, nečakajú vás tu žiadne stojky, iba pomerne veľa serpentín.

Nevýhodou tohto stúpania je pomerne silná premávka resp. časté stretnutia motorkárov. Ak si plánujete tadiaľto výjazd, lepšie je hľadať čo najmenej frekventovaný čas. Inak vás tu čaká krásne prostredie karpatského lesa a kvalitná široká cesta s tiahlymi zákrutami. Bez hustej premávky si to vychutnáte oveľa lepšie. Nie sú tu žiadne extrémne výhľady, maximálne sa občas ukážu okolité kopce. Na vrchole máte možnosť občerstviť sa a potom sa už len rozhodnúť, ktorou stranou sa spustiť nadol - zjazd na obe strany nie je strmý, zato však krásne technický a zamotaný a viete tu nabrať peknú rýchlosť 🙂

Autor: Lukáš Harant

Strava segment: https://www.strava.com/segments/7803368

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.