Paterberg

Paterberg sa nachádza v Belgicku, v blízkosti mesta Oudenaarde. 

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
0,3421412% - 63m 7334,183
16% - 44m
13% - 28m
15% - 27m
14% - 27m
10% - 25m

Podľa mnohých je práve Paterberg najslávnejší kopec belgických klasík. V ostatných rokoch sa na ňom rozhoduje víťaz pretekov Okolo Flámska, keďže ho borci absolvujú ako posledný 15km pred cieľom. Keď ho zbadáte, máte pocit ako keby ste sa blížili k horolezeckej stene. Je až smiešne kratučký, no extrémne strmý. Priemerný sklon je 14%, maximálny 20%. A aj keď sú tu mačacie hlavy v o niečo lepšom stave než inde (položili ich len v roku 1986), aj tak toto stúpanie nikdy nebude také romantické, ako niekde na alpských svahoch. Ale veď o to ide :). Asi najlepšie vystihne podstatu tohto kopca jeho profil: 
18 Paterberg

 

Paterberg je krátky a intenzívny kopec od prvého metra. Podľa múdrych príručiek je vhodné doňho nastúpiť v čo najväčšej rýchlosti. To je však dosť problematické, keďže k nemu vedie 90 stupňová zákruta. A faktom je, že pokiaľ neutiahnete ako profíci v telke aspoň 1000W, bicykel sa aj tak po pár metroch pod vami prakticky zastaví. Na kockách nadskakuje a vy spolu s ním, čo vám bráni poriadne sa oprieť do pedálov. Okamžite zamierite ku krajnici - na hlinu, trávu... proste čokoľvek okrem tých šialených kociek. A so zaťatými zubami sa pokúšate pretáčať pedále a slimačím tempom sa posúvať nahor. Po pár sekundách tohto trápenia máte tepovku na maxime a trasú sa vám nohy. Pre veľkú radosť z toho si to zídete dole ešte raz a zničíte sa opäť, aby ste si potvrdili, že ten pocit je skutočný. Zážitok 10/10. 

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/640400

 

Cez toto stúpanie vedie trasa: Mini Flanders

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.