Melocík (z Makova)

Melocík je stúpanie v Javorníkoch, na severe Slovenska. Patrí medzi frekventovanejšie v tejto oblasti, táto cesta z Makova je hlavným ťahom v smere z Českej republiky.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,92295,96% - 432m81529,093
5% - 406m
7% - 382m
4% - 369m
3% - 358m
1% - 245m

Stúpanie začína za križovatkou na konci obce Makov. Čaká vás na ňom prevýšenie cca 200 výškových metrov. Sklon kopca je príjemne rovnomerný, podobne ako z druhej strany. Dobrí tempári si tu určite prídu na svoje. Spočiatku sa cesta trošku kľukatí, no na záver príde „finish line“ - posledných asi 70 výškových metrov je po dlhej (pre niekoho aj nekonečnej) rovine. Za ňou už len mierna pravotočivá zákruta a vidíte horizont. Keď prejdete popri Hoteli Pančava, nespomaľujte, segment končí až na pravotočivej zákrute pri parkovisku, kde je najvyšší bod stúpania.

V týždni tu chodí dosť kamiónov, cesta je ale široká a prehľadná, preto z tejto strany nevidím problém. Rovnako bola pár rokov dozadu opravovaná (dával sa nový koberec). Cez víkend je premávka bezproblémová. Zjazd na túto stranu je technickejší až na samotný záver, inak je to celé „rovno za nosom“. Treba si dávať trošku pozor na prípadné veterné nárazy, ktoré prídu zväčša nečakane. Občerstvenie je možné v reštaurácii Melocík, ktorá sa nachádza na začiatku klesania smerom na Bytču.

Autor: Richard Uhrina

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/8146015

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.