Keramická ochrana laku pre bicykle

Bicykle si s nami toho preskáču až až. Aj keď sa o ne poctivo staráme, výjazdy v daždi, blate a nebodaj na zimných, posolených cestách im dávajú zabrať. Marek Kalnický z CarPro Slovakia preto ponúka jedinečnú službu. Rám vášho bicykla umyje, vyleští a ošetrí špeciálnym prípravkom na ochranu laku. Prečo by ste nad tým mali uvažovať? Jemná keramická vrstva na sebe nedrží špinu, takže akékoľvek ďalšie umývanie bicykla bude hračka. Táto vrstva je tvrdá, takže dokáže ochrániť rám pred menšími ťukancami a oškretiami. A do tretice, takto ošetrený bicykel bude vďaka vyššiemu lesku krajšie vyzerať.

Ak sa chcete na vlastné oči presvedčiť ako celý proces ošetrenia bicykla vyzerá, pozrite si toto video. Marek je naozaj profík. Popri samotnej údržbe vám vysvetlí množstvo zaujímavých vecí. Napríklad prečo čierne a červené bicykle sú náchylnejšie na oxidáciu (rýchlejšie vyblednú), než bicykle iných farieb. Alebo že bežné čistiace prostriedky by sme pri čistení bicyklov vôbec nemali používať, pretože nie sú pH neutrálne. To laku vôbec neprospieva. Nech sa páči, takto sa stará o bicykle odborník:

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.