Kamzík (zo Snežienky)

Kamzík je najjužnejším výbežkom Malých Karpát, týči sa priamo nad Bratislavou. Na známy kopec s ikonickým vysielačom vedie päť rôznych trás. Stúpanie zo Snežienky (časť Železnej studienky) má medzi nimi niekoľko superlatívov. Zo všetkých má najväčší priemerný sklon, je najčastejšie jazdené a asi aj najkrajšie.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
21648,112% - 423m 40431,573
10% - 304m
6% - 244m
11% - 236m
9% - 140m
8% - 119m

Horná tabuľka vám povie o tejto ceste na Kamzík všetko dôležité. Dosahuje priemerný sklon cez 8%. To je najviac zo všetkých ostatných trás k vysielaču. No a viac viac než 400 metrový úsek z tohto krátkeho kopca bude dosahovať sklon aspoň 12%. Nachádza sa hneď na začiatku a potrápi nejedného zdatného cyklistu:

 

18 kamzik snezienka

 

Ak zvládnete tú oranžovú časť, s druhou polovicou sa už nejako popasujete. Asfalt je na tejto strane Kamzíku o niečo horší, no vykompenzuje to krásne lesné prostredie (ostatné štyri cesty na Kamzík vedú mestom). Či už je to prostredím, náročnosťou alebo kombináciou týchto faktorov, cyklisti jazdia túto stranu najčastejšie. Na vrchu, pri lyžiarskom vleku, sú bufety s občerstvením. Ak hľadáte výzvu a chcete skúsiť najťažšiu cestu na Kamzík, potom skúste stúpanie z Račianskej ulice

 

sdr

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/4713532

 

Názor k “Kamzík (zo Snežienky)

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.