Kamzík (z Račianskej)

Kamzík je najjužnejším výbežkom Malých Karpát, týči sa priamo nad Bratislavou. Na známy kopec s ikonickým vysielačom vedie päť rôznych trás. Táto vedie z Račianskej cesty.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,726377% - 958m 40436,372
8% - 554m
6% - 530m
9% - 274m
2% - 233m
3% - 200m

Stúpanie z Račianskej cesty na Kamzík je charakteristické často sa meniacim profilom. Začína sa pozvoľne, no keď odbočíte na Krahulčiu ulicu, cesta sa zrazu vyhupne do 15-20% sklonu. Zdolať tento úsek vám môže pomôcť myšlienka, že po tomto úseku nasleduje krátke klesanie. No ďalej to ide na Kamzík podľa klasického scenáru, napojíte sa na hlavnú cestu ako pri stúpaní "z Karpatskej". Väčšina cyklistov považuje za najnáročnejšiu zo všetkých ciest na Kamzík tú "zo Snežienky", pre jej krátky a strmý ráz. No faktom je, že vzhľadom na dĺžku stúpania i celkové prevýšenie je práve táto cesta z Račianskej najťažšia. Ak ste ju ešte neskúsili, teraz sa už nemáte na čo vyhovárať 😉  

20 Kamzik z Racianskej

 

2 názory k “Kamzík (z Račianskej)

  1. Doplnil by som, ze v prvej casti sa nachadza neprijemny usek pave, cca 1km a hned po nom stojka na krahulcej – to je ozaj rozbijacka potom 🙂

  2. Joe, máš pravdu. Včera som si to prvý krát skúsil a ako sa píše v článku, je to ťažšie ako zo Snežienky. K tomu ešte začalo mrholiť, takže som nemohol ísť ani zo sedla, lebo mi prešmykovalo zadné koleso.

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.