Kamzík (z Karpatskej)

Kamzík je najjužnejším výbežkom Malých Karpát, týči sa priamo nad Bratislavou. Na známy kopec s ikonickým vysielačom vedie päť rôznych trás. Táto sa začína z Karpatskej ulice.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,524378% - 537m 40434,663
10% - 501m
9% - 464m
7% - 397m
1% - 248m
2% - 214m

Asi hneď na úvod treba povedať, že stúpanie na Kamzík z Karpatskej ulice má jednu nevýhodu - málokedy je tu slabá premávka. Väčšinou vás tu budú natesno obiehať trolejbusy a večne sa ponáhľajúce SUV-čka. V druhej polovici kopca ale obytnú štvrť necháte za sebou, a o niečo sa to zlepší.

Samotný kopec je však pekný. Ako vidieť na profile, skladá sa z troch vcelku dlhších úsekov so sklonom okolo 10%. Ak idete na čas, cestou sa aj zapotíte :). Kamzík je inak jednou zo vstupných brán do bratislavských Mestských lesov, takže ak pokračujete odtiaľto ďalej, už vás čakajú len krásne cesty (myslím bez premávky). Každopádne, ak idete na Kamzík z mesta a nie ste fanúšikom kľučkovania medzi zaparkovanými autami a premávkou, odporúčam vám vybrať si z iných, zaujímavejších trás (z Jaskovského radu, Račianskej ulice alebo z Kramárov)

17 kamzik karpatska

 

Cez toto stúpanie vedie trasa: Tour de Malé Karpaty

Názor k “Kamzík (z Karpatskej)

  1. Ahojte, som skôr taký rekreačný cyklista, ale stúpania do kopcov mám rád. Bývam v centre mesta a stúpanie na Kamzík som si začal rátať už od Račianského mýta. Išiel som po Smrečnianskej, ktorej vrchná, najstrmšia časť je v protismere (asi 30 m) a tam som potom už od toho tunela (viaduktu) začal stúpať na Kamzík. Koniec som si tiež nemeral pri bufetoch, ale pri parkovisku som zabočil do ľava a serpentínou vystúpal až k televíznej veži. Koniec stúpania som mal až za parkoviskom cca. 30 m za vstupom do budovy TV veže, pri šedej bráne. Takto mi to vyšlo od Račianského mýta po tú bránu za TV vežou 4,3 km. Za mladších čias (36 r.) som to spravil v najlepšom čase za 24 min. Nemám stravu, píšem to len ako návrh ako by sa dalo predĺžiť toto bratislavské legendárne stúpanie(-:

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.