Bratislava, Záhorie

Kamzík (z Karpatskej)

Kamzík je najjužnejším výbežkom Malých Karpát, týči sa priamo nad Bratislavou. Na známy kopec s ikonickým vysielačom vedie päť rôznych trás. Táto sa začína z Karpatskej ulice.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,524378% - 537m 40434,663
10% - 501m
9% - 464m
7% - 397m
1% - 248m
2% - 214m

Asi hneď na úvod treba povedať, že stúpanie na Kamzík z Karpatskej ulice má jednu nevýhodu - málokedy je tu slabá premávka. Väčšinou vás tu budú natesno obiehať trolejbusy a večne sa ponáhľajúce SUV-čka. V druhej polovici kopca ale obytnú štvrť necháte za sebou, a o niečo sa to zlepší.

Samotný kopec je však pekný. Ako vidieť na profile, skladá sa z troch vcelku dlhších úsekov so sklonom okolo 10%. Ak idete na čas, cestou sa aj zapotíte :). Kamzík je inak jednou zo vstupných brán do bratislavských Mestských lesov, takže ak pokračujete odtiaľto ďalej, už vás čakajú len krásne cesty (myslím bez premávky). Každopádne, ak idete na Kamzík z mesta a nie ste fanúšikom kľučkovania medzi zaparkovanými autami a premávkou, odporúčam vám vybrať si z iných, zaujímavejších trás (z Jaskovského radu, Račianskej ulice alebo z Kramárov)

17 kamzik karpatska

 

Cez toto stúpanie vedie trasa: Tour de Malé Karpaty

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.