Homôľka (z Valaskej Belej)

Stúpanie cez Homôlku sa nachádza pri Ilave, vedie Strážovskými vrchmi.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,32564,86% - 1361m77527,333
7% - 997m
4% - 848m
3% - 747m
5% - 730m
2% - 430m

Homôľka zo strany od Valašskej Belej je veľmi pekné a príjemné stúpanie. Profil začína byť stúpavý už za križovatkou, kde cesta pokračuje buď na Nitrianske Rudno alebo už na spomínanú Valašskú Belú. Celkovo má až 14 km, no prvých 9 kilometrov sa hýbe na úrovni 1-2%. "Oficiálne" stúpanie sa začína až za spomínanou obcou Valašská Belá. Týchto 5 kilometrov dosahuje priemerný sklon 5% a dvojciferné hodnoty sklonu by ste tu hľadali márne. Nejedná sa teda o nejaké náročné stúpanie, celé od spodnej križovatky to má prevýšenie len 370m.

Hore je možnosť občerstviť sa v bufete pri zjazdovke, neočakávajte ale nejaké plnohodnotné stravovanie. Vhodnejšie je sa zastaviť či už pred stúpaním alebo po zjazde v niektorej z okolitých obcí, ak si chcete dať nejaký väčší obed. Cesta nebýva cez víkendy frekventovaná, avšak zvykne tu byť dosť „pretekárov“ na motorkách. Asfalt je kvalitný z oboch strán, a zároveň aj dostatočne široký. Zjazd na stranu Ilavy je rýchly a viac-menej šlapavý, najmä v spodnej časti, kde je to už len po rovine.

Autor: Richard Uhrina

Strava segment: https://www.strava.com/segments/18187829

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.