Dopplerhutte

Stúpanie Dopplerhutte sa nachádza neďaleko Viedne, v oblasti známej ako Viedenský les. "Wienerwald" je obľúbenou destináciou na cyklistické výjazdy nielen pre Viedenčanov, ale aj cyklistov zo Slovenska, keďže z Bratislavy tu môžete byť vlakom alebo autom za cca hodinu.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,32504,7%6% - 1510m41926,523
5% - 977m
4% - 869m
7% - 581m
2% - 237m

Dopplerhutte je pre mňa jednoznačne najkrajšie stúpanie vo Wienerwalde. A to vďaka úplne dokonalým a fotogenickým serpentínam v prvej polovici. Stúpanie začína v obci Konigstetten, hneď na križovatke s hlavnou cestou. Prvé metre vedú cez dedinu a majú pomerne mierny sklon. Za dedinou ale začnú samotné serpentíny, je ich tu hneď niekoľko nad sebou. Vedú cez holé lúky bez stromov, takže krásne vidíte ako stúpate nad okolitú krajinu a ako sa prejdené zákruty vinú pod vami. Dáva to človeku pocit, že nie je niekde pri Viedni, ale stúpa do epického alpského kopca.

Sklon týchto serpentín je príjemných 5-7% a je rovnomerný. Serpentíny skončia asi po treťom kilometri. Ponoríte sa do lesa a príde rovinka, dokonca mierny zjazd. Ale iba na chvíľu. V hornej časti sa opäť ide pri sklone 5-7%. Kopec nepôsobí svojimi parametrami veľkolepo, ale tie úvodné serpentíny robia z tohto stúpania o kategóriu krajší kopec, ktorý je navyše relatívne blízko Bratislavy.

Autor: Laco Branický, viac info o jeho jazdách na cyklocesty.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/11540913

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.