Dlhé rovne (z Brezovej pod Bradlom)

Rázcestie Dlhé rovne sa nachádza v severnej časti Malých Karpát, medzi Brezovou pod Bradlom a Dobrou Vodou.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
1,314511,2%14% - 316m43139,782
13% - 180m
8% - 157m
7% - 134m
15% - 98m
16% - 74m

Toto je stúpanie, ktoré si u mňa vyslúžilo prezývku „Peklo Malých Karpát“ a pokiaľ to nie je najťažší kopec, aký som vystúpal, tak určite minimálne najvýživnejší. Poďme však po poriadku. Stúpanie sa začína na odbočke pri benzínovej pumpe v Brezovej pod Bradlom. Cesta sa zo začiatku zdvíha len veľmi lenivo, ale nedajte sa opiť rožkom – to pravé orechové ešte len príde. Sklon znenazdajky vybehne na dvojciferné úrovne (preto radšej už pri výjazde z obce radím nižšie stupne) a drží sa niekoľko stoviek metrov. Potom sa na chvíľu zvoľní, máte tu pár desiatok metrov na vydýchnutie. Onedlho príde ale druhá rampa, na podobných hodnotách ako tá predchádzajúca 😉 Vtedy je však už vrchol blízko. Tí, ktorí sú od Trnavy a chceli by si dať combo cez Dobrú Vodu a Dlhé rovne do Brezovej, odtiaľ na Bradlo a tou istou cestou späť, po tých prvých dvoch stúpaniach sa veru budú mať na čo tešiť ?

Povrch na tejto strane stúpania je omnoho lepší než z opačnej strany, od Dobrej Vody. Každopádne je to ale pomerne hrubozrnný asfalt s veľmi ojedinelými výtlkmi, pričom v strede je štrkový pás. Preto dávajte pozor v zjazde, nezdá sa to, ale v priebehu pár sekúnd tu dokážete ísť 70-80 km/h.

Autor: Lukáš Harant

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/2165605

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.