Dlhé rovne (z Dobrej Vody)

Rázcestie Dlhé rovne sa nachádza v severnej časti Malých Karpát, medzi Dobrou Vodou a Brezovou pod Bradlom.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
6,61672,5%1% - 1432m41719,284
3% - 1349m
2% - 1184m
4% - 565m
5% - 512m
6% - 313m

Stúpanie na Dlhé rovne z Dobrej Vody je omnoho dlhšie a menej strmé ako z druhej strany, v smere z Brezovej pod Bradlom. Začína sa pri kostole na konci obce, kde musíte odbočiť mierne doprava. Miniete miniatúrny parčík (dá sa tu doplniť voda) a nabehnete na hladký asfalt. Ak si však myslíte, že vydrží až na vrchol, zabudnite – po pár metroch a zákrutách je to typická rozbitá lesná cesta. Pri výjazde z obce sa vám ešte do cesty postaví (novoosadená?) závora, ktorá je však aj pri zjazde viditeľná z diaľky. Kopec pomaly naberá na strmosti, po pár stovkách metrov sa sklon mierne láme, potom sa opäť vyhupne na vyššie číslo a takto sa to strieda až na vrchol. Celkovo však ide o veľmi mierne stúpanie, najprudšie úseky dosahujú miestami úroveň 5-6%.

 

Paralelne so sklonom sa mení aj podklad – nájdete tu pestrú paletu od úsekov s novým asfaltom až po riadne výmole – osobne sa obávam, že sa tu nového koberca tak skoro nedočkáme, aj keď je to značená cyklotrasa. Tesne pred vrcholom prídete k rázcestníku, pričom treba stále pokračovať po asfaltke, v tomto prípade doľava. Po asi 100 metroch dorazíte na vrchol stúpania. Pokračovať môžete buď do Brezovej pod Bradlom (odporúčam prečítať si aj článok o ceste z Brezovej, je tam pár pripomienok k zjazdu ?), prípadne môžete pokračovať súbežne s Cestou hrdinov SNP, či späť na Dobrú Vodu.

Pár pripomienok:

– ak sa plánujete vrátiť tou istou trasou, odporúčam skôr MTB, či crossové bicykle. Ja osobne som to vystúpal aj zjazdil na MTB so zapnutými tlmičmi, lebo to drncanie bolo skutočne otravné.

– pozor na autá – to, že je tam závora, neznamená, že sa tam nemôžu zjaviť, pár som ich tam už stretol a posledné, čo chcete, je nájsť sa po neprehľadnej zákrute na kapote auta

Autor: Lukáš Harant

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/11864133

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.