Bojnický kopec

Bojnický kopec sa nachádza na výpadovke z Bojníc v smere na Šútovce. Patrí do Malej Magury, čo je podcelok Strážovských vrchov.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
2,21356,1%6% - 335m44622,763
10% - 289m
1% - 275m
8% - 266m
4% - 239m
7% - 210m

Nenápadný, krátky, nádherný a miestami aj výživný. Takto nejako by som špecifikoval kopec, ktorý sa nachádza nedaľeko mesta Bojnice. Cesta sa začína dvíhať už v samotnom meste, ale segment začína až na križovatke, kde sa spájajú cesty - jedna čo ide okolo Bojníc a druhá čo ide priamo cez ne. Stúpanie nie je nejakým spôsobom náročné. Je krátke a obsahuje veľa oddychových častí. Serpentíny sú ale prekrásne - vždy sa v nich patrične treba oprieť do pedálov. Škoda len, že sú iba tri 🙂 V dolnej časti je veľký ruch pri záchytných parkoviskách, vyššie vás ale už čaká ihličnatý les, ktorý dotvára veľmi príjemnú atmosféru. Stúpanie sa išlo tento rok (2019) aj v roku 2015 na pretekoch Okolo Slovenska, takže si môžete zmerať čas aj s profesionálnymi cyklistami, ktorí tadiaľto prechádzali.

Tipy pre cykloturistov - Bojnice sú známe najmä svojim charakteristickým hradom. Okrem neho tu ale nájdete ešte ZOO a aj vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch, čo je obdoba chodníka korunami stromov v Belianských Tatrách. Z veže máte krásny kruhový výhľad na celé okolie. K tejto zaujímavej stavbe sa dostanete priamo týmto stúpaním.

Autor: Richard Uhrina

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/4107570

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.