Vrícke sedlo (z Kláštora pod Znievom)

Vrícke sedlo sa nachádza v Malej Fatre a rozdeľuje dva regióny - Hornú Nitru a Turiec. Stúpanie zo severnej strany sa začína v Kláštora pod Znievom.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
8,61932,2%1% - 3227m68717,424
2% - 1478m
3% - 609m
4% - 268m
5% - 258m

Ako je zrejmé z vertikálneho profilu, úvodných 5-6 kilometrov z Kláštora pod Znievom je celkom miernych. Rovinaté úseky sa tu striedajú s jemnými, 2% pasážami. Ideál na zahriatie nôh. Všetko sa zmení za obcou Vrícko. Po výjazde z nej cesta začne stúpať na úrovni zhruba 3%. A postupne sa zostruje, až po vstupe do lesa sa sklon vyšvihne na 11%. To je však už iba kúsok k vrcholu.

Kvalita asfaltu tu nie je ktovieaká, ale na aj cesťáku tu prejdete úplne v pohode, skôr pri zjazde treba dávať pozor na výtlky. Celé je to však kompenzované úžasnou samotou. Ja osobne som za celú dobu na trase z Kláštora pod Znievom až po Kľačno stretol asi 3 autá. Skôr som na niektorých miestach očakával, že spoza kríka vyskočí medveď a spraví "BU!" 😀 Vrelo odporúčam aj následný zjazd do Kľačna - úvodných pár kilometrov je krásne zamotaných, bol to určite jeden z najlepších a najzábavnejších zjazdov, aké som išiel.

Autor: Lukáš Harant

Strava segment: https://www.strava.com/segments/24138961

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.