Voltino

Stúpanie do obce Voltino (časť Tremosine sul Garda) sa začína v meste Limone sul Garda, prakticky na brehu Gardského jazera.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,546710,511% - 857m 55089,471
10% - 812m
12% - 749m
9% - 514m
13% - 455m
8% - 285m

Severná časť Gardského jazera vás očarí. Majestátne útesy sa týčia nad hladinou, na mnohých miestach stúpajú kolmo z jazera. Cesty sa musia tomu prispôsobiť, preto sa pripravte na nesmierne strmé úseky. Voltino je mimochodom len jedným z troch stúpaní v našom rebríčku, ktoré má cez 3 kilometre a priemerný sklon nad 10%, a tým spĺňa podmienku na extra hodnotenie obtiažnosti. Začiatok stúpania je však krásny. Mestečko Limone sul Garda pripomína stredomorské letovisko. Nájdete tu palmy, citrónovníky, ale k tomu aj nádherné hory.

Ako vidieť na výškovom profile, v tomto stúpaní sa nachádza len jedna mierna pasáž. Má asi 200 metrov a je hneď na začiatku. Z taktického hľadiska tu ťažko niečo vymyslíte 🙂 

41 Voltino

 

Tento kopec vás bude celý čas ničiť svojou strmosťou. Cesta sa dvíha na úrovni 8-13%, niektoré úseky dosahujú 15%. Netušil som to keď som tadeto išiel prvýkrát, začal som príliš zostra, a nakoniec som musel zosadnúť. Čo už, aspoň mám na pamiatku túto fotku, ako je to tu strmé 🙂 

 

12 voltino b

 

Ak hľadáte poriadnu vrchársku výzvu (alebo len viac krásnej prírody), túto trasu môžete využiť ako prístupovú cestu k Passo Nota. Z Voltina budete pokračovať do miestnej časti Vesio a odtiaľ začnete toto druhé stúpanie. 

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/9481991

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.