Vabec (zo Starej Ľubovne)

Vabec sa nachádza v Ľubovnianskej vrchovine, pri hranici s Poľskom. Stúpanie z južnej strany začína v Starej Ľubovni.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,32195,15% - 2 123m 75725,643
6% - 1 544m
3% - 243m
2% - 210m
4% - 106m
7% - 67m

Tip na tento kopec nám poslal Slavomír Jančišin zo Starej Ľubovne:

"Stúpanie sa začína v Starej Ľubovni. Neďaleko je Salaš u Franka (asi 150 metrov od úvodnej križovatky smerom na Poprad). Dá sa tu dobre najesť aj občerstviť. V lete sa dá sedieť aj vonku, takže máte bicykle pod dohľadom. Samotné stúpanie vedie smerom na Mníšek nad Popradom (hraničný priechod do Poľska). Kopec je rovnomerný, takmer počas celej dĺžky na úrovni 5-6%. Vrchol stúpania je vo výške 757 m.n.m. Ak je dobrá viditeľnosť, tak takmer z celej trasy stúpania vidieť Belianske a Vysoké Tatry, a takisto Pieniny. Na vrchole aktuálne stavajú vyhliadkovú reštauráciu (marec 2016). Stúpanie je dosť otvorené, ak fúka severný vietor, tak to dá zabrať. Cesta je dostatočne široká bez spevnenej krajnice. Asfalt je starý, vypretý s dosť častými výtlkmi."

02 vabec b

58 vabec stara lubovna

Zatiaľ nemáme žiadnu skvelú trasu, ktorá by išla cez tento kopec. Máte tip? Pošlite nám ho podľa týchto inštrukcií.

Názor k “Vabec (zo Starej Ľubovne)

  1. December 2017. Aktuálne na celom úseku kopca prebehla rekonštrukcia cesty. Asfalt je úplne nový. Radosť aj pre „žiletkárov“.

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.