Tri kamenné kopce

Tri kamenné kopce sa nachádzajú v Malých Karpatoch, nad dedinkou Limbach.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,13356,68% - 1 041m 57040,182
9% - 777m
6% - 765m
7% - 678m
5% - 403m
1% - 323m

Ak chcete zažiť ničím nerušenú cestu na biku, zamierne si to na toto stúpanie. Je to "slepá cesta", teda niekde ďalej sa ňou nedá pokračovať. Nie je tu žiadny bufet, ani dôležitá "križovatka" lesných ciest. Takže maximálne tu stretnete nejakého cyklistu alebo hubára. Rozhodne tu nepočítajte s národom ako na Kamzíku alebo Železnej studničke.

Jedinou nevýhodou tohto stúpania je, že ak k nemu idete z Limbachu, musíte prejsť po cca 500 metrovom úseku zlej panelovej cesty (apríl 2016). Najmä na cesťáku je tu vyššie riziko defektu, treba ísť opatrne. Tento úsek sa dá obísť jedine tak, že si to sem zamierite zjazdom zo Šenkárky.

Samotné stúpanie na Tri kamenné kopce je výživné, hojná prítomnosť žltej farby v profile naznačuje, že cesta klesne pod 8% len málokedy. Jediný ľahký úsek vás čaká až úplne na záver. Nebyť posledných rovinatých 500-600 metrov, tento kopec by patril medzi najťažšie v regióne.

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/1770015

 

Cez toto stúpanie vedie trasa: Tour de Malé Karpaty

 

Názor k “Tri kamenné kopce

  1. dnes som skusil. musim sa priznat, ze najhorsim na celom kopci je povrch cesty. rozbity. kopec strku, vacsieho ci mensieho. jamy. cize nie stupanie cloveka nebavi, ale ten stav cesty 🙁

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.