Pezinská Baba (z Pezinku)

Pezinská Baba sa nachádza v Malých Karpatoch. Na tento kopec vedú dve cesty, z Pezinku a Perneku, obe sú čo sa týka náročnosti aj prostredia takmer identické.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,12244,34% - 3180m 52723,623
5% - 1431m
3% - 257m
6% - 215m

Pezinská Baba patrí medzi najznámejšie stúpania na Slovensku. Ťažko povedať či je to pre automobilové preteky do vrchu alebo skôr pre časté hlásenia cez dopravné servisy 🙂 Každopádne tento kopec láka pre peknú cestu kľukatiacu sa mierne nahor okrem motoristických nadšencov aj cyklistov. Len teda ak si chcete stúpanie naozaj vychutnať, musíte nájsť čas, keď tu nebude veľká premávka. Jazdiť uprostred kolóny nákladiakov alebo keď okolo vás letia stovkou motorkári nie je nič príjemné.

Čo sa týka náročnosti, ide o veľmi príjemné stúpanie. Cesta sa začína plynulo zdvíhať už od Pezinku, takže každý sa môže pred stúpaním dostatočne zahriať. Najčastejšie je za "oficiálny" začiatok stúpania považovaná obrovská návesná tabuľa ponad cestu, približne 5 km od vrcholu. Odtiaľto už väčšina stúpania pokračuje v 4-5% sklone, aj preto ide v rámci Malých Karpát o jedno z najľahších stúpaní.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/12125415

Cez toto stúpanie vedie trasa: Tour de Malé Karpaty

Názor k “Pezinská Baba (z Pezinku)

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.