Sedlo pod Veterlínom

Sedlo pod Veterlínom sa nachádza v Malých Karpatoch, stúpanie sa začína z obce Smolenice.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,12146,94% - 544m 49631,73
9% - 485m
8% - 474m
5% - 360m
6% - 317m
7% - 244m

Cesta do sedla pod Veterlínom sa dočkala pred pár rokmi nového povrchu, takže už aj cestní cyklisti si môžu toto stúpanie či zjazd naplno vychutnať. Asfalt sa však v sedle končí, takže žiletkári sa musia vrátiť späť po tej istej ceste. Ak sem vyjdete na niečom terénnejšom, zo sedla sa vám ponúkajú rôzne alternatívy ako pokračovať ďalej - buď k vodnej nádrži Buková, alebo na druhú stranu Malých Karpát, do Plaveckého Mikuláša.

Obtiažnosť samotného stúpania je s atribútmi 3 km @ 7% akýmsi priemerom toho, čo nám Malé Karpaty ponúkajú. Začína sa však mierne, takže v záverečnej časti vás čakajú aj úseky na úrovni 10-11%.

 

Vďaka kvalitnému povrchu je tento kopec dobrou možnosťou na tréningy pre miestnych cyklistov. Pre cykloturistov zase trasa v tejto lokalite ponúka viacero zaujímavých možností. Neďaleko úpätia kopca sa nachádza známa jaskyňa Driny, dole v Smoleniciach je zámok a zo sedla sa dá cez les dostať k spomínanej vodnej nádrži Buková.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/8040040

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.