Rossfeld

Rossfeld sa nachádza na juhu Nemecka, v Bavorských Alpách. Stúpanie z tejto strany sa síce začína ešte v Rakúsku, v mestečku Hallein, ale väčšina stúpania vedie už na území Nemecka.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
13,71 0807,99% - 2 700m 1 538119,99HC
10% - 2 699m
11% - 1 764m
8% - 1 173m
6% - 1 069m
5% - 930m

91 Rossfeld

Tip na toto stúpanie poslal Milan Kiac:

Ak pôjdete na Rossfeld z mestečka Hallein, cesta sa začne dvíhať hneď za mostom cez rieku Salzach. Prevažná časť stúpania vedie po Rossfeld Panoramastrasse - alpskej panoramatickej ceste, spoplatnenej pre autá. Prvých pár kilometrov je výživných, v priemere okolo 6-8%. Za dedinkou Bag Dũrrnberg prejdeme hranicu na územie Nemecka.

 

rossfeld 02

 

Za hranicou sa sklon cesty zmierni, ale len aby po dvoch kilometroch zasa nabral na strmosti. Tu už za rázcestím začína samotná panoramatická cesta a za mýtnicou sklon nepôjde pod 10%. Našťastie sa v týchto miestach otvárajú výhľady na okolité končiare i do údolia Berchtesgadenu, takže cyklista ani nevníma tú námahu.

 

rossfeld-04

 

Po 5 km utrpenie končí, výškomer aj miestna tabuľa ukazuje 1500 m nad morom a nás víta miestny bufet. Pri dopĺňaní tekutín a energie sa kocháme nádherným výhľadom na Salzburg a alpské velikány. Nasleduje ešte krátke stúpanie, chvíľka rovinky s výhľadom na východ (pohoria Tennengebirge a Dachstein) a potom už len množstvo zákrut a klesanie. Milovníci zjazdov sa tu môžu dokonale vyšantiť, na 14 km sme klesli o vyše 1000 metrov. Späť do Bag Dũrrnberg sa teda nemusíte sa vracať tou istou cestou, Rossfeld Panoramastrasse je okružná cesta. Ak chcete toto stúpanie prejsť v rámci dlhšieho okruhu, môžete sa inšpirovať touto trasou cez Salzburg. 

 

rossfeld-06

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/1210482

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.