Passo Cancano

Passo Cancano sa nachádza v talianskych Alpách, blízko známeho turistického/cyklistického centra Bormio. 

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
8,56497,68% - 3084m 198083,121
7% - 2798m
6% - 1101m
9% - 586m
4% - 166m
5% - 140m

"Passo Cancano vedie k priehrade Lago di Cancano. Toto veľmi pekné a príjemné takmer 10km stúpanie začína v dedinke Fior D' Alpe Torripiano - odbočka doprava za kostolom, v smere od Bormia na Livigno. Stúpanie má priemer približne 7%, začíname vo výške cca 1 300m.n.m a končíme v 1 980m.n.m."

 

"My sme si toto stúpanie zvolili v tretí deň cyklotripu v okolí Bormia, ako oddychový deň po Stelviu. Na rozdiel od slávnych susedov toto stúpanie je menej známe, a teda premávka je veľmi príjemná. Cesta navyše končí hore pri priehrade Lago di Cancano. Cesta je úzka, ale s celkom slušným asfaltom. Celý čas je stúpanie približne konštantné a od polovice začnú krásne serpentíny, ktoré končia až na vrchole. Nad vami sa týčia zrúcaniny hradu Torri di Fraele. Pred koncom prejdete krátkym tunelom. Vedľa zrúcaniny je posedenie s prenádherným výhľadom na serpentíny, ktoré človek zdolal. Za hradom je malé prírodné jazero Lago delle Scale. Odtiaľ už ide iba šotolinová cesta po rovinke, no my sme to na cesťákoch riskli a dorazili na hrádzu Laga di Cancano. Je tam aj nejaká reštaurácia, pokiaľ by niekto potreboval úkryt alebo občerstvenie. Pre MTB trasa pokračuje smerom na Livigno. No a zjazd, ten sme si teda užili."

Info poslal Maroš Bálint.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/1061996

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.