Ostré

Stúpanie do chatovej oblasti a lyžiarskeho strediska Ostré sa nachádza na Kysuciach, za obcou Radoľa a kúsok od Kysuckého Nového Mesta.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
1,81639,2%10% - 376m55635,22
9% - 338m
11% - 295m
6% - 277m
8% - 192m

Keď odbočíte z hlavnej cesty na vedľajšiu, smerom na Ostré, cesta vedie ešte niekoľko desiatok metrov po rovine. Nenechajte sa však oklamať, už o chvíľu sa terén začne prudko dvíhať. Asfalt je spočiatku dosť hrubozrnný, s niekoľkými dierami na ceste, nejde však o nič hrozné. Niekde v polovici sa povrch trošku zjemní. Stúpanie po úvodných rovinatých metroch na nič nečaká a svoju náročnosť Vám dá hneď za tým pocítiť. Cesta nie je príliš kľukatá, až na dve ľavotočivé zákruty. Jedná sa o krátke stúpanie, ale pomerne náročné - jeho stredná časť často prekračuje hranicu 10%. Posledná ľavotočivá zákruta má viac ako 15%, je to však len krátky úsek. Za ňou sa už sklon zmierni a až po parkovisko sa náročnosť stúpania zmenšuje. Úplný záver sa nesie niekde na úrovni 3-4%.

Keďže ide o lyžiarske stredisko, hore nájdete množstvo chatiek spolu s jednou veľkou Chatou Ostré, kde sa dá občerstviť. Bohužiaľ potenciál tejto lokality sa nepodarilo naplniť, a tak táto oblasť ako rekreačné stredisko výrazné chátra, pokiaľ neberieme v úvahu chaty v súkromnom vlastníctve. Kedysi tu bol dokonca aj funkčný bazén. Celkovo sa však jedná o veľmi príjemné prostredie. Tesne pred koncom stúpania sa vám pomedzi stromy naskytne aj pekný výhľad na Kysucké Nové Mesto. Návrat je možný jedine rovnakou trasou nazad, treba si dať pozor na jamy na ceste.

Autor: Richard Uhrina

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/15302595

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.