Nassfeld Pass/Passo Pramolo (z Tröpolach)

Nassfeld Pass je rakúsky názov, Taliani poznajú toto stúpanie ako Passo Pramolo. Nachádza sa na hranici medzi týmito krajinami, z Rakúskej strany sa kopec začína v dedinke Tröpolach.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
10,69058,5%9% - 1981m1533110,28HC
8% - 1372m
7% - 1221m
10% - 1198m
6% - 1187m

Je to ťažký kopec. Na necelých 11 kilometroch nastúpate 900 výškových metrov. Priemerný sklon na Strave hovorí 8,3%, je to ale skreslené relatívne miernejším začiatkom. Potom príde tá naozajstná vrchárska drina. Wahoočko mi ukazovalo prakticky celý čas sviežo nad 10%. Ide sa lesom bez nejakých zázračných výhľadov a v strednej časti energiu vycicia nekonečná dlhá rovina bez zákrut so sklonom 12%.

 

Dobre začne byť až za odbočkou k lyžiarskemu stredisku. Začnú serpentíny a krásne výhľady na okolie. Sklon trochu zvoľní a po pár zákrutách ste hore. Vrchol tvorí hranica s Talianskom. Je tam aj jazero Stausee. Je to síce hraničný priechod, ale na talianskej strane je cesta omnoho zabudnutejšia, takže neslúži ako tranzit. Áut tu nie je veľa. Vrchol leží v nadmorskej výške 1533  m n. m.

Autor: Laco Branický, report z jeho celej cesty si môžeš prečítať TU

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/7342952

Názor k “Nassfeld Pass/Passo Pramolo (z Tröpolach)

  1. Aj z druhej, talianskej strany, z Pontebby je pekné stúpanie… A treba mať svetlo – je tam tunel so serpentínou, pred cca 15 rokmi bez svetla, takže v tej serpentíne čierno-čierna tma…

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.