Červený kameň (z Častej)

Hrad Červený kameň sa nachádza v Malých Karpatoch, neďaleko Modry.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
1,5986,57% - 362m 34520,973
9% - 255m
4% - 173m
6% - 158m
8% - 152m
5% - 135m

Červený kameň patrí medzi obľúbené destinácie cyklistov, ktorí jazdia v oblasti Malých Karpát, na úseku Trstín-Modra. Najmä ak vás hlavná cesta omrzí, príde takéto spestrenie cez zalesnený kopček vhod. Z pohľadu náročnosti nejde o nič mimoriadne, patrí medzi najľahšie v Malých Karpatoch. No nenechajte sa oklamať. Zopár úsekov v prvej polovici stúpania miestami presahuje 10% sklon, takže bez zadýchania to nepôjde. Stúpanie z tejto strany je o niečo náročnejšie než z opačnej, z obce Píla.

Stúpanie z Častej sa "oficiálne" končí kúsok za odbočkou k samotnému hradu, pri autobusovej zastávke (ak vám ide o presne zmeraný čas, napr. v rámci našej súťaže Na vrchol). Cykloturisti môžu zvážiť dlhšiu prestávku na tomto mieste, hrad Červený kameň patrí medzi najkrajšie zrekonštruované pamiatky na Slovensku. V čase otváracích hodín je tu samozrejme možnosť občerstvenia. Hrad sa nachádza cca 100m od vrcholu stúpania.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/17189118

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.