Treskavac (z Bašky)

Sedlo Treskavac sa nachádza vo východnej časti ostrova Krk. Ak sa chcete dostať do alebo v tomto prípade z turistického centra Baška, nemôžete ho minúť.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
8,82993,41% - 1616m 31925,763
2% - 1508m
3% - 959m
4% - 857m
5% - 491m
6% - 472m

Sedlo Treskavac a špeciálne výhľady z neho patria k tomu najkrajšiemu, čo na ostrove Krk môžete vidieť. Ide o horské sedlo v pravom význame slova. Ostrov má veľmi dobre vybudovanú cestnú a cyklistickú infraštruktúru, no vzhľadom na terén tu žiadnu cyklocestu nečakajte. Ide sa po ceste a práve tento úsek patrí k najviac frekventovaným na ostrove. Cesta je síce dostatočne široká, no rozhodne neodporúčam si tadiaľto naplánovať trasu v dňoch, keď sa menia turistické turnusy. To je snáď jediné obmedzenie. Inak tu nájdete krásne prostredie (prvá časť dokonca výnimočne aj v tieni stromov), výbornú cestu a zhora parádne výhľady. Stúpanie sa začína zmierna a prudšie sú len záverečné tri kilometre (na úrovni max. 10%).

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/1600686

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.