Biely kríž (z Rače)

Biely kríž sa nachádza v Malých Karpatoch nad bratislavskou mestskou časťou Rača. V rámci Bratislavského lesoparku naň vedú rôzne cesty, táto je zo všetkých najťažšia.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,43287,57% - 498m 503442
6% - 489m
4% - 475m
8% - 436
5% - 739m
3% - 279m

S indexom obtiažnosti rovných 44 bodov je toto stúpanie nielenže najťažšie na Biely kríž, ale vôbec aj zo všetkých v Bratislavskom kraji. Niekoľko iných tunajších kopcov je síce strmších, no sú krátke. Ďalšie sú síce dlhé, ale miernejšie. Cesta na Biely kríž z Rače má z tohto pohľadu ideálny balans. Je dostatočne dlhá a zároveň aj poriadne strmá. Najmä v prvej polovici obsahuje niekoľko veľmi prudkých úsekov. A rovinku alebo zjazd ako na ceste "z amfiteátra" tu nenájdete.

Ak hľadáte "pohodovú" cestu na Biely kríž, zvoľte si radšej najdlhšiu, ale miernu alternatívu zo Železnej studničky. Vyšlapať hore sa oplatí, v bufete Včelín zvyčajne nájdete chutné občerstvenie 🙂

 

 96 raca biely kriz

 

P.S. Výškové profily stúpaní VeloViewer sú v drvivej väčšine prípadov presné, no v tomto to tak celkom nie je. V strede kopca vás nepoteší tá krátka klesajúca pasáž a na záver zase čakajte prudší, cca 150 metrový úsek cez 10%. Bohužiaľ, podkladové mapy ovplyvniť neviem 😉

 

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/1404681

 

Názor k “Biely kríž (z Rače)

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.