Bezovec

Bezovec je vrch v Považskom Inovci, stúpanie sa začína v obci Modrová.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
8,23864,72% - 726m 59635,782
4% - 687m
3% - 667m
6% - 657m
8% - 596m
7% - 589m

Bezovec je známy najmä ako lyžiarske stredisko, ale aj ako východzí bod k hradu Tematín. Stúpanie na tento vrchol sa začína v obci Modrová. Pozor, pred ňou prejdete ešte cez obec Modrovka. Cesta sa síce začína jemne dvíhať už tam, no len na úrovni 1%.

dav

Stúpanie sa začína pozvoľna, najprv na 2%, postupne na 4-5%. Cestu väčšinou času lemujú stromy, no občas sa vám odokryje aj nejaký ten výhľad. V polovici kopca prejdete cez dedinu Stará Lehota. Až za ňou sa stúpanie trošku zostrí, no nejde o nič veľmi náročné. Obtiažnosť tohto stúpania spočíva skôr v jeho dĺžke, než sklone.

95 bezovec

Po zhruba siedmich kilometroch prídete na hrebeň Inovca. Keby ste pokračovali ďalej, zídete do Novej Lehoty. Tu vás ale tabule a značky nasmerujú vľavo, do lyžiarskeho strediska/turistického centra Bezovec. Záverečné dva kilometre od tejto križovatky sú najťažšie z celého kopca, sklon tu vyskočí na pár metroch až na 16%.

dav

Asfaltka sa končí pred opustenou, schátranou budovou, kedysi hlavným centrom tejto oblasti. Napriek tejto smutnej skutočnosti tu ale nájdete aj zopár nových hotelov/reštaurácií, kde je možnosť občerstvenia. Pre cestných cyklistov je len škoda, že cez tento kopec sa nedá urobiť okružná trasa. Cesta síce pokračuje aj na druhú stranu Inovca, do Novej Lehoty, no odtiaľ vedú ďalej už len poľné a lesné cesty.

Takto vyzerá zjazd z križovatky pod Bezovcom do Modrovej:

Strava segment: https://www.strava.com/segments/12335226

2 názory k “Bezovec

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.