Bankov

Bankov je tradičné rekreačné stredisko, vzdialené len 3km od Košíc.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,11414,5%6% - 1045m40418,614
5% - 730m
7% - 448m
4% - 376m
8% - 153m
3% - 160m

Stúpanie na Bankov sa nachádza v severnej časti Košíc, začína sa po východe z cestičky pre cyklistov na konci Čermeľskej cesty. Tá síce nie je veľmi pohodlná pre cestné bicykle, ale zákazová značka pre bicykle na hlavnej Čermeľskej ceste nedáva veľmi na výber... Na odbočke treba odbočiť vľavo na most, ktorý sa v súčasnosti rekonštruuje (2020). Stúpanie patrí do kategórie jednoduchších, keďže má len tri kilometre a prevýšenie 140 metrov. Najlepší ho vyletia za menej ako 8 minút.

V celej dĺžke je kvalitný asfalt. Cesta je relatívne frekventovaná, keďže lokalita Bankov je obľúbeným miestom oddychu Košičanov a taktiež sa 500 metrov pred vrcholom nachádza Hotel Bankov. Okrem hotela sa na vrchole nachádza viacero prevádzok občerstvenia či minigolf. Stúpanie pre cestných cyklistov končí pri kaplnke Nanebovzatia Panny Márie, kde je taktiež zastávka MHD. Horskí cyklisti majú na výber širokú paletu trailov košických lesov. Odtiaľto sa viete dostať na Jahodnú, chatu Lajošku či dokonca na Kojšovskú hoľu. Bankov je moje obľúbené tréningové stúpanie na 10 minútové výkony, percentuálne je stúpanie relatívne vyrovnané a aj v teplejších podmienkach je vhodným miestom na jazdu na bicykli vďaka lesom. Pridávam kompletné video z celého stúpania, takžiež moje video z tréningu na Bankove.

Autor:  Marián Žido

Strava segment: https://www.strava.com/segments/4148742

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.