Žiarska chata

Žiarska chata sa nachádza v Západných Tatrách. K stúpaniu sa dostanete z Liptovského Mikuláša.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,23807,38% - 1056m 129150,501
6% - 955m
7% - 853m
5% - 822m
9% - 658m
4% - 641m

Tip poslal Ján Benian z Liptova:

Trasa k Žiarskej chate sa začína v Liptovskom Mikuláši, vedie cez dediny Smrečany a Žiar. Tento úvod (cca 10km@3%) je vhodný na rozohriatie.

Začiatok samotného stúpania je za parkoviskom, pri vstupe do Žiarskej doliny. Kopec meria 5 kilometrov a prevýšenie je 380m. Ide o pomerne konštantné stúpanie, väčšinou na úrovni 6-9%.

Cestu cez dolinu tvorí hrubší asfalt, sem tam jama, ale nie je ich veľa. Upozornenie - cez letnú sezónu používajú cestu aj kolobežkári, ktorí sa zvážajú z chaty. V auguste sa tu konáva Duatlon o cenu Žiarskej chaty, po chatu na bicykli, od chaty beh do Žiarskeho sedla. Prikladám link - www.duatlon.bokami.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

P.S. Cyklokopce na záver už len dodávajú, že Žiarska chata patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v Západných Tatrách. V roku 2006 bola kompletne zrekonštruovaná a je celoročne otvorená. O občerstvenie na tejto trase sa teda nemusíte obávať 🙂 A snáď ani lavín, pokiaľ sa sem nevyberiete v zime na nejakom fat-biku. Žiarska dolina je totiž známa aj vysokým lavínovým nebezpečenstvom. V marci 2009 tu padla 100 ročná lavína, pokryla vrchné dva kilometre tejto cesty a sneh z nej sa tu topil celý rok a pol. Choďte sa sem schladiť radšej v lete 😛

Strava segment: https://www.strava.com/segments/4908443

Názor k “Žiarska chata

  1. Spätné upozornenie: Sumár 2017 – Cyklokopce

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.