Zabité (z Majdanu)

Zabité sa nachádza v Malých Karpatoch, nad obcou Doľany.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,11553,84% - 773m 43017,524
3% - 628m
5% - 469m
6% - 447m
7% - 430m
2% - 381m

Stúpanie na Zabité z tejto strany sa začína v neďalekej obci Lošonec, konkrétne v rekreačnej osade Majdan. Skôr ako chatky tu ale vždy upútajú moju pozornosť schátralé budovy bývalého chemického závodu. Ak treba, nájdete tu aspoň reštauráciu na občerstvenie. Za poslednými domami tejto obce sa už začína les. Ceste sa však pomerne dlho nechce zdvihnúť a drží sa na úrovni 1-2%. Strmšie pasáže sa začnú až za odbočkou pri Rybárni, čo je aj "oficiálny" začiatok stúpania. Žiadne vysoké percentá tu však nehľadajte. Ide o mierne, tiahle stúpanie, ktoré sa kľukatí krásnym hustým lesom. Aj cesta je pomerne kvalitná, takže si tu môžete vychutnať prírodu ako sa patrí. Oproti stúpaniu z Dolian je to z tejto strany podstatne ľahšie a príjemnejšie.

 

Táto cesta sa určite oplatí vyskúšať ak jazdíte úsek Modra - Trstín a nemáte chuť na hlavnú cestu cez Dolné/Horné Orešany. Cez Zabité je to síce mierna obchádza a aj s kopcom, no v oveľa krajšom prostredí.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/16193472

 

Názor k “Zabité (z Majdanu)

  1. Spätné upozornenie: Zabité (z Dolian) – Cyklokopce

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.