Hrubá strana (z Brestového)

Hrubá strana je časť Bziniec pod Javorinou, stúpanie sa začína v obci Brestové.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
1,61308,17% - 173m 40528,413
12% - 165m
10% - 147m
11% - 137m
9% - 121m
4% - 119m

Okolie Starej Turej pri Novom Meste nad Váhom je veľmi obľúbenou lokalitou pre cestných cyklistov. Sú to klasické slovenské kopanice - množstvo ciest spája dedinky a statky roztrúsené po okolitých kopcoch. Tešiť sa teda môžete na krásnu prírodu, silno zvlnený terén a to všetko bez hustej premávky. Jedným z najstrmších kopcov v tejto oblasti je práve stúpanie na Hrubú stranu z Brestového. Začína sa prakticky hneď po odbočení z hlavnej cesty (I. triedy 54) medzi hraničným prechodom Strání-Moravské Lieskové a Novým Mestom nad Váhom. Je to vcelku nenápadná odbočka, takto vyzerá v smere z Nového Mesta...

prijazd-2

Stúpanie síce nie je veľmi dlhé, ale pre prudký sklon úvodnej a záverečnej časti je pomerne náročné. Cesta pod 10% neklesne a dosahuje aj 15% úroveň.

91 hruba strana

Najťažších je záverečných 600 metrov, tento úsek sa začína po veľkej ľavotočivej zákrute. Odtiaľto cesta vedie už len rovno hore, takže ak idete poctivo, stúpanie je náročné aj po psychickej stránke 🙂

02

Ak si to cez Hrubú stranu namierite na známu ikonu tejto oblasti, Veľkú Javorinu, nohy budete mať ešte pred samotným kopcom poriadne zahriate. Okrem tohto stúpania vás čaká za Cetunou ešte jedno podobné, Hore Lipovcom.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/8109069

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.