Horná Mičiná (z Banskej Bystrice)

Stúpanie do obce Horná Mičiná sa začína v Banskej Bystrici a vedie úbočím Poľany.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
4,11984,86% - 920m54523,323
7% - 833m
1% - 740m
5% - 635m
3% - 235m
8% - 241m

Toto stúpanie z banskobystrickej strany začína v mestskej časti Uhlisko. Vedie po pomerne frekventovanej ceste, najmä v poobedňajších hodinách, keď sa z práce vracajú obyvatelia okolitých dedín. Kvalita vozovky je priemerná. Najmä v spodnej časti pri okrajoch treba dávať pozor na výskyt jám.

Samotné stúpanie nie je náročné, avšak kondíciu cyklistu preverí. Náročnejším ho robí najmä skutočnosť, že sa nachádza hneď za mestom. Jazdec vyrážajúci z Banskej Bystrice sem teda prichádza nevyjazdený a nezahriaty. Samotný sklon si drží priemer okolo 5%, úvodná časť za križovatkou a finále nad strelnicou sú o niečo strmšie. Po dosiahnutí vrcholu sa takmer okamžite začína cesta zvažovať až do obce Horná Mičiná a ďalej do Dolnej Mičinej, odkiaľ si môžete vybrať, či bude pokračovať smer Čerín, alebo Veľká Lúka.

Toto stúpanie je stabilnou súčasťou výjazdových aktivít nadšencov cestnej cyklistiky z okolia Banskej Bystrice, nakoľko predstavuje východiskový bod pre napojenie na viacero okruhov rôznych náročností – či už plánujete ísť svižným tempom smerom cez Sliač alebo Zolnú smerom na Zvolen; dať si kopcovitejší okruh cez Čerín a Poniky do Šalkovej, alebo zamieriť do Očovej, odkiaľ vedie krásna a pokojná lesná asfaltka do Hrochote. Rovnako si to môžete nasmerovať do Detvy.

Autor: Jakub Bebej

Strava segment: https://www.strava.com/segments/18025784

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.