Sumár 2020

Cyklokopce oslavujú päť rokov svojej existencie. Za tento čas priniesli stovky zaujímavých tipov na výjazdy a užitočné informácie o rôznych lokalitách. To všetko aj vďaka vám, vášnivým cyklistom a cyklistkám, ktorí sa delia o cenné skúsenosti a poznatky o cestách, trasách a kopcoch. Uplynulý rok 2020 bol mimoriadny – korona nám všetkým zmenila životy. Skrížila plány, zasiahla pracovný či rodinný stereotyp. Ako ste si ale určite všimli aj vo svojom okolí, cyklistika zažíva aj napriek týmto okolnostiam obrovský boom. Čoraz viac ľudí objavuje čaro tohto športu. Vidieť to aj v rastúcom záujme o náš web, texty na Cyklokopcoch boli zobrazené minulý rok celkovo 168 000 krát (oproti r. 2019 +63%).

 

Spoznávame Slovensko

O kopce u nás nemáme núdzu, preto sme mohli stále prinášať nové tipy na zaujímavé stúpania. Celkovo ich pribudlo na webe vyše 30. V mene celej komunity sa chcem poďakovať predovšetkým Lukášovi HarantoviRišovi Uhrinovi, ktorí poslali po šesť kopcov a najmä vďaka nim máme teraz v našej databáze parádne spracované stúpania v okolí Žiliny, na Kysuciach v Malých Karpatoch a v Tatrách. Vďaka patrí ale každému jednému z vás, ktorí ste si minulý rok našli čas a poslali nám vaše tipy. Aj preto nám do databázy pribudli naozaj inšpiratívne kopce, napr. Čierny Váh, Chopok – Srdiečko, Partizánska chata, sedlo Priehyba a mnohé ďalšie. Darí sa nám mapovať aj zaujímavé stúpania na východnom Slovensku, tento rok sme mohli vďaka vašim reportom spoznať Morské oko, Bykov grúň, Pirnagov vrch, Nemcovu dolku či Bankov. Ďakujeme, že naša databáza kopcov sa takto neustále rozrastá a tisíce cyklistov z celého Slovenska tu môžu hľadať novú inšpiráciu na výjazdy a zároveň si ich aj lepšie plánovať ?

Aj po rokoch sa dajú u nás objavovať stále nové, zaujímavé miesta

 

Legendárne stúpania v zahraničí

Pre pandémiu sme si toho v zahraničí v roku 2020 veľa neužili. Každopádne veríme, že tento rok sa podarí dostať vírus pod kontrolu a my opäť budeme môcť vyraziť spoznávať ikonické kopce vo svete. Ako inšpirácia pribudli na našom webe perfektné reporty z legendárnych stúpaní na Col du Tourmalet vo Francúzsku a z cesty Transalpina v Rumunsku…

Stúpanie na Col du Tourmalet je jedno z tých, ktoré treba aspoň raz v živote zažiť…

 

Hurá do 2021

Kopce sú naša vášeň, okrem toho sa nám ale počas roka podarilo priniesť aj bonusový obsah. Napríklad užitočné informácie o silovom tréningu pre cyklistov od profesionálneho kondičného trénera. Originálny report z úspešného pokusu o everesting od Markéty alebo interview s Borisom Ballom, ktorý ako druhý cyklista dokázal zdolať všetkých 98 stúpaní v našom hodnotení Na vrchol. A samozrejme bolo nám potešením vyhodnotiť túto súťaž v bratislavskom regióne, kde sme mohli vďaka podpore Športservisu opäť venovať ceny pre najlepších cyklistov a cyklistky.

Napriek všetkým nástrahám, problémom a nepríjemnostiam, ktoré koronavírus priniesol, bol rok 2020 pre Cyklokopce mimoriadne úspešný. Choroba siahla mnohým na to najcennejšie čo máme, na zdravie. My, čo sme mali to šťastie a mohli sme sa napriek pandémii venovať našej záľube, prosím, vážme si to a neberme to ako samozrejmosť. Verím, že tento rok sa vďaka vakcínam podarí dostať pandémiu pod kontrolu a my sa budeme môcť vrátiť do normálneho života ? Dozbicyklovania v sezóne 2021…

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.